Вт.-Сб.: с 10.00 до 20.00 Нд.: с 10.00 до 15.00 Пн.: вихідний

Як видалити пігментні плями?

Як видалити пігментні плями?

Головний пігмент шкіри - меланін, що розташований в епідермісі та забарвлює шкіру у певний колір. Колір залежить від концентрації та розподілу меланіну. За синтез меланіну відповідають клітини епідермісу - меланоцити.

Дерматологи виділяють величезну кількість порушень пігментації - меланоз. Меланози можуть бути як гіпер (посилення пігментації), так і гіпо (зменшення).

У практиці косметолога найчастіше зустрічаються меланінові пігментні плями. Вони можуть бути різних відтінків: від світло- до темно-коричневого. Для того, щоб обрати правильну тактику усунення пігментних плям, потрібно максимально точно визначити причини їх виникнення.

Серед причин можна виділити такі:

  • генетичні (люди першого фототипу, за класифікацією американського дерматолога Фіцпатріка, мають спадково білу шкіру із безліччю ластовиння по всьому обличчю та тілу; вплив ультрафіолету у них не призводить до засмаги, а викликає сонячний опік та збільшення кількості веснянок). Генетичний фактор є причиною так званих первинних гіпермеланоз. До них також відносять пігментні невуси (родимки)
  • ультрафіолетове опромінення (сонячні промені можуть подарувати нам не тільки гарну засмагу, а й численні пігментні плями на обличчі та тілі. Це може статися у випадку порушення правил «спілкування» із сонцем - якщо засмагати під прямими сонячними променями, то навіть сонцезахисний крем не допоможе). Сонячне випромінювання призводить не тільки до активації меланоцитів, а й виникненню атипових (хворих) клітин, що небезпечніше, ніж будь-які пігментні плями (можуть розвинутися новоутворення шкіри)
  • гормональні зміни в організмі найчастіше проявляються на шкірі у вигляді хлоазм. Хлоазми - придбані пігментні плями коричневого кольору, розташовуються на щоках, повіках, підборідді, захоплюючи все обличчя. Під дією світла набувають більш темного відтінку. Причиною хлоазм можуть бути гормональні порушення в організмі в період вагітності, при кахексії, ураженнях печінки, хронічних розладах менструального циклу, гіперфункції щитовидної залози і т. п.
  • вік (шкіра з віком все більш сприйнятлива до зовнішніх подразників та сонця, швидко виникають вогнища гіперпігментації - називаються «сонячне або старече лентиго»). Більшість фахівців сходяться на думці, що лентиго - явище безпечне. Але лікування сонячного лентиго дозволить зберегти природню карсу та ефективно прибрати «натяк на вік»
  • пошкодження та захворювання шкіри (виникає посттравматична, постзапальна, постінфекційна гіпер- або гіпопігментація)
  • захворювання печінки, нирок та інших органів

З огляду на всі перераховані чинники, для усунення пігментних плям може знадобитися допомога не тільки дерматокосметолога, а й гінеколога-ендокринолога, гастроентеролога. Ці фахівці допоможуть усунути проблеми з організмом, а косметолог займеться зовнішнім лікуванням.

Найкращий клінічний ефект досягається при лазерному лікуванню та фололікуванню та придбаних гіперпігментацій.

Лазерний вплив. Лазер випромінює світлову хвилю певної довжини, до якої сприйнятливий тільки пігмент шкіри - меланін. Після процедур лазером пігментація стає світлішою або зникає зовсім, якщо світлові хвилі поглинаються ділянкою шкіри з підвищеним вмістом меланіну і, як наслідок, руйнують її. Навколишня шкіра при цьому не пошкоджується. У зоні впливу може зберігатися відчуття тепла протягом 2-3 годин після процедури. Окрім цього, може виникнути незначне почервоніння шкіри, яке поступово проходить протягом 1-2 днів. Зазвичай необхідно 2-3 процедури, що проводяться з інтервалом в 3-4 тижні. Після видалення пігментації за допомогою лазера, необхідно обмежити попадання сонячних променів на оброблену ділянку та наносити сонцезахисні фактори (з фільтром не менше 30) протягом 2 тижнів після процедури.

Фотолікування. Метод заснований на можливостях високоенергетичного потоку світла впливати на пігмент шкіри. При цьому вирішується проблема пігментних плям (у тому числі вікових), видаляються дрібні зморшки і стимулюється синтез колагену та еластину. Ця процедура, в залежності від складності, займає від кількох хвилин до години, але вона лише ініціює процес руйнування пігменту. Пігментні плями поступово руйнуються протягом декількох днів після сеансу. Можливі також почервоніння та невеликий набряк шкіри, які тримаються кілька годин. Позитивний ефект відзначається вже після 3-4-ох процедур.

Пігментація шкіри тісно пов'язана з вмістом в організмі вітамінів, ферментів. Нестача вітамінів А, С, РР підсилює меланогенез (утворення пігменту), нестача вітамінів групи В - знижує його. Підсилює ризик гіперпігментації прийом препаратів, що підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету (фотосенсибілізатори) – деякі антибіотики, рослинні екстракти, гормональні контрацептиви.

Приклад:

Жінка 48 років, прибрана «сонячна» пігментація на правій щоці. Була застосована методика видалення пігментації з використанням блоку IPL (фотолікування). Були проведені 4 процедури обробки з інтервалом 15 днів між першою та і другою процедурами, наступні процедури відбувалися 1 раз в 30 днів.

Ціни:
# Вид послугиОдиниця виміруЦіна по прайсу (грн)
1 UPL-технологія видалення патологічних пігментних елементів - видалення (фотоудаление) гиперпигментаций, веснянок (мелазм)1 спалах100.00
2 Фотоепіляція (незалежно від зони)1 (4,6 см2) спалах100.00
3 Фотоудаление поверхневих судин1 спалах100.00
4 UPL лікування фолликулита (акне, вугри),все обличчя-650.00
5 Фотоомолодження обличчя, шиї, кистей рук1 зона750.00
Запис на консультацію
02147, Україна,
м.Київ, вул. Ентузіастів, 39
Вт.-Сб.: с 10.00 до 20.00
Нд.: с 10.00 до 15.00
Пн.: вихідний
(044) 33-99-330 (багатоканальний)
(095) 281-92-46, (068) 127-15-01